Comprehensive legal service

at every stage of operation

Check offer
Kancelaria Adwokacka - Adwokat Gdynia

About

The Office mainly provides legal assistance to the corporate clients.
We deal with complex legal services at each stage of the entrepreneurial activity – from the process of establishing a company and registration in the appropriate registers, through the legal consultancy during the course of business and procedures related to the termination of the practice.

Read more

The Office also provides legal assistance to individual clients, mainly in civil, administrative and labor law.

Attorney Tomasz Janik is the graduate of the Faculty of Law and Administration at the University of Gdańsk and Chicago-Kent College of Law. He has been a member of the Pomeranian Bar Association since 2010. Being a Polish native he is also fluent in English.

Zakres usług kancelarii

Specjalista od m.in. prawa cywilnego i gospodarczego mecenas Tomasz Janik zapewnia wsparcie osobom prywatnym i podmiotom gospodarczym. Prowadzona przez adwokata Kancelaria kancelaria prawna w Gdyni to miejsce, gdzie można zasięgnąć wsparcia prawnika. Doradztwo i reprezentacja przed organami państwowymi (w tym sądami czy innymi instytucjami) to tylko część czynności wykonywanych w ramach świadczonej pomocy.

W jakich sprawach pomaga prawnik?

Do najpowszechniej występujących spraw, jakimi zajmuje się adwokat specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa, należą m.in. te z zakresu Kodeksu cywilnego. Wśród nich wylicza się procesy związane m.in. z:

  • konfliktami dotyczącymi własności nieruchomości,
  • roszczeniami z tytułu określonych umów,
  • naruszeniem dóbr osobistych,
  • spadkami

Działająca przy ul. Abrahama Kancelaria adwokacka zajmuje się także sprawami rodzinnymi. Choć jest to węższa dziedzina, to sprawy z KRiO należą do często występujących w polskich sądach. Wśród nich są np. sprawy dotyczące rozwodu, podziału majątku oraz praw do opieki nad małoletnim dzieckiem. Z tymi postępowaniami nierzadko związane są silne emocje, ale i wciąż wiele formalności, tym bardziej, jeśli strony nie dążą do polubownego rozwiązania. Pomoc udzielana przez prawnika opiera się m.in. na dopilnowywaniu formalności, ale i budowaniu spójnego planu działania z Klientem, by odpowiednio go reprezentować w ramach świadczonej pomocy.

Wśród spraw, w jakie angażuje się adwokat działający w Kancelarii prawnej, znajdują się również te związane m.in. z odszkodowaniami. Specjalista udziela wsparcia zarówno w przypadku, gdy doszło do wypadku komunikacyjnego, jak i wypadku w zakładzie pracy lub w innych okolicznościach. Celem pomocy prawnika jest uzyskanie należnego świadczenia ze strony ubezpieczyciela lub osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację.

Na czym polega pomoc prawna adwokata?

Specjalizujący się w wielu obszarach prawa profesjonalista udziela pomocy o różnym charakterze. Oferuje on m.in. doradztwo prawne. Na spotkaniu z adwokatem Klient może uzyskać informacje na temat tego, jak wygląda jego obecna sytuacja prawna, jakie ma możliwości dalszego postępowania i poznać rokowania w przypadku obrania konkretnego kierunku działania. Ponadto działający w Kancelarii adwokackiej w Gdyni prawnik podejmuje się reprezentacji interesów Klienta przed instytucjami uczestniczącymi w postępowaniu, ale i w kontaktach z drugą stroną. Przygotowuje i składa również pisma niezbędne w danym procesie.

Obsługa prawna podmiotów prawnych

Należy wskazać, że prowadzona przez adwokata Tomasza Janika Kancelaria prawna zajmuje się też obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Prawnik, w ramach tych czynności, pomaga w zakresie realizacji bieżących spraw, a także reprezentuje Klienta – firmę – przed organami państwowymi. W przypadku więc gdy potrzeba pomocy specjalisty – dane kontaktowe dostępne są na stronie.

Małgorzata Faraś
Małgorzata Faraś
2023-05-26
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Profesjolne podejscie, olbrzymia pomoc w przeprowadzeniu sadowego postepowania spadkowego. Bardzo polecam.
Sebastian Ciesielski
Sebastian Ciesielski
2023-05-13
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pan Tomasz pomógł mi w sprawie europejskiego tytułu egzekucyjnego, dobry kontakt telefoniczny i mailowy. Wszystko poszło sprawnie. Polecam.
Patrycja P
Patrycja P
2023-04-21
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo serdecznie polecam! Przed zdecydowaniem się na prawnika dzwoniłam w różne miejsca aby zrobić rozeznanie komu będę chciała powierzyć moją sprawę i Pan Tomasz od pierwszej rozmowy telefonicznej bardzo się wyróżniał. Jako jedyny nie rzucał sztywno cennika tylko pytał konkretnie o sprawę, jaki mam plan, na czym mi zależy, mówił wstępnie jakie widzi opcje I TO JUŻ PODCZAS PIERWSZEJ ROZMOWY TELEFONICZNEJ. Czuć jego zaangażowanie od początku do końca. W trakcie konsultacji daje uczucie pełnego zaopiekowania. Bardzo rzeczowo ale i po ludzku tłumaczy wszystkie aspekty prawne danej sprawy jak i kroki jakie są (bądź mogą być) podejmowane. Pozostaje w ciągłym kontakcie telefonicznym a w razie potrzeby odpowiada na wszystkie pytania. Z całego serca polecam wszystkim Pana Tomasza. 6/5 gwiazdek.
Damian Bernach
Damian Bernach
2023-04-14
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pana Tomasza znalazłem szukając adwokata, który pomoże poprowadzić nam sprawę sądową. Już na pierwszym spotkaniu dostałem początkowy plan działania. Pan Tomasz od początku do końca profesjonalnie oraz z pełnym zaangażowaniem prowadził moją sprawę, która zakończyła się sukcesem. Stały kontakt oraz pełne wsparcie w trakcie rozprawy. Polecam :)
Bartosz Gierszewski
Bartosz Gierszewski
2023-04-06
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pana Tomasza znalazłem w internecie szukając po prostu kancelarii w Gdyni. Nie przeczytałem wcześniej żadnych opinii, po prostu zadzwoniłem i już od pierwszej rozmowy poczułem jest to człowiek godny zaufania. Nie przeliczyłem się. Wszystko załatwione profesjonalnie! Stały kontakt! Otwartość! Zrozumienie! Jestem bardzo zadowolony ze współpracy! A to wszystko ... na telefon i maila bez żadnej papierologii. Przez prawie rok nie mieliśmy się nawet okazji zobaczyć (mieszkam daleko od Gdyni). Pana Tomasza można obdarzyć pełnym zaufaniem. Polecam!!! Na koniec wisienka - Pan Tomasz jako jedyny był gotów poświęcić mi swój czas na pierwszej rozmowie telefonicznej (ponad pół godziny) aby wysłuchać i wstępnie doradzić co robić z moim tematem. Wszystkie inne kancelarie każą się umawiać na spotkanie - oczywiście płatne. Wielki Szacun!
Tom Cha
Tom Cha
2023-03-25
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm, świetny kontakt. Dzięki wiedzy i doświadczeniu Pana Mecenasa sprawa przygotowana oraz przeprowadzona sprawnie i rzetelnie. Bardzo polecam!
Krystian Krakowski
Krystian Krakowski
2023-03-13
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam tego Pana jeśli chodzi o kwestie wypadków komunikacyjnych, bardzo profesjonalnie pomógł w sprawie postępowania wobec nieuczciwego ubezpieczyciela.
Julita Szulc
Julita Szulc
2023-03-08
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pan Tomasz Janik prowadził nasze 2 sprawy które zakończyły się sukcesem. Adwokat którego mogę szczerze polecić.Wszystko na spokojnie wytłumaczone,profesjonalne podejście do sprawy .Dziękuję raz jeszcze.
Elwira Deja
Elwira Deja
2023-03-03
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Pełen profesjonalizm, proponowane rozwiązania zdecydowanie trafne poparte szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem.
Magda Hartman
Magda Hartman
2023-02-24
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Polecam usługi Pana Tomasza, jest świetnym Adwokatem, który zna się na rzeczy! Do każdej sprawy podchodzi indywidualnie, pełen profesjonalizm! :)
Contact

Tomasz Janik
Advocate Office

ul. Abrahama 5A/3
81-352 Gdynia

    Contact us