Kancelaria Adwokacka

Adwokat Tomasz Janik

Porady prawne

Doradztwo w różnych dziedzinach prawa

 

Wiele aspektów prawa budzić może wątpliwości zarówno przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą, instytucji, które realizują określone zadania czy też osób prywatnych zmagających się z różnego rodzaju problemami rodzinnymi, spadkowymi czy innymi. Rozwiązaniem może być wówczas pomoc prawna. Gdynia to miasto, w którym na co dzień funkcjonuje Kancelaria Adwokacka Adwokata Tomasza Janika. Świadczy ona porady prawne dla klientów indywidualnych i firmowych, jak również cudzoziemców, obejmujących wiele dziedzin prawa. Przenalizowanie danej sytuacji przez specjalistę może pomóc w znalezieniu optymalnego rozwiązania. Bezpośredni kontakt z prawnikiem pozwoli nie tylko dokładnie przedstawić problem, ale również uzyskać rzetelną i wyczerpującą pomoc prawną, przekazaną w sposób zrozumiały dla osoby, która na co dzień nie ma do czynienia z językiem prawniczym.

 

Spory o alimenty, podział majątku, niesatysfakcjonujące odszkodowanie powypadkowe, rozwód to kilka przykładowych problemów, z jakimi zgłaszają się do kancelarii klienci. Często poruszane są również tematy związane ze sprawami spadkowymi, napisania testamentu, przyjęcia lub odrzucenia darowanego przez spadkodawcę mienia. Doradztwo prawne w Gdyni obejmuje także kwestie związane z prawem pracy. Z porady prawnej mogą skorzystać zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Prawnik w ramach świadczonych usług przygotowuje czy opiniuje różnego rodzaju dokumenty - pozwy i pisma procesowe.

 

Pomoc prawna to również kwestie związane z zabezpieczeniem różnego rodzaju roszczeń oraz w kwestiach, które podlegają prawu gospodarczemu i prawu handlowemu. Kontakt klienta z adwokatem w zakresie porad prawnych w Gdyni odbywać się może w różny sposób. Wystarczy umówić się na spotkanie - osobiście, telefonicznie lub mailowo i przedstawić swój problem. Adwokat jest osobą, która każdego dnia ma do czynienia z wieloma sprawami natury prawnej i zawsze chętnie pomoże znaleźć najkorzystniejsze dla klienta rozwiązanie. Każda jest inna, ale zawsze szczegółowo badana. Indywidualne podejście jest koniecznym zabiegiem ze względu na specyfikę zagadnień, w jakich kancelaria się specjalizuje.

 

Stały kontakt ze specjalistą, jak również powierzenie mu reprezentacji w sprawach, które toczą się przed różnymi urzędami, instytucjami czy sądami, jest często kolejnym krokiem na jaki decydują się osoby, które skorzystały z doradztwa prawnego w Gdyni. Na każdym etapie różnego rodzaju postępowań klienci mogą liczyć na merytoryczne wsparcie.

Benignius
leges
interpretandae
sunt, quo
voluntas
earum
conservetur

Adres:

ul. Starowiejska 58/6

81-356 Gdynia

Kontakt:

+48 609 609 717

t.janik@tomasz-janik.pl